ANA SAYFA // Güzellik // Bacak bakımı nasıl yapılır?

Bacak bakımı nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

TEMEL BACAK BAKIMI

Her kadın bakımlı ve güzel olmak ister. Bunun için sayısız güzellik malzemesi edinir ve hatta bazen güzellik uğruna bıçak altına bile yatar. Dolgun ve ahenkle dans eden saçlar, pırıl pırıl ve bebek gibi bir yüz, pamuk gibi eller her kadının hayalidir. Peki bacaklar? Yaz mevsimi gelmişken, bütün kış pantolonların, taytların içine sıkışan bacaklarımız da bakımı hak etmiyor mu sizce? Bence hak ediyor. Bu nedenle de bu yazımı kaleme aldım. Şuan sizde bu yazımı okuyorsanız demek ki sizde güzel bacakların hayalini kuranlardansınız. O zaman sizi hiç bekletmeden önerilerimize geçelim.

Bacak bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle bacaklarımızın sergilendiği bu mevsimde tüylerimizin alımına çok dikkat etmeliyiz. Ağda ya da epilasyon… Tüy alımı nasıl olursa olsun birçok kadın batıklardan muzdariptir. Bu nedenle banyo sırasında bacaklarımızı keselerle ovmalıyız. 2 3 ayda birde jilet kullanmak batıkların çıkması için oldukça etkili olacaktır. Banyoda bacaklarımızı çok sıcak suyla yıkamamalıyız. En azından çıkmadan önce soğuk suyu açıp bacaklarımızı soğuk suyla kısa bir süre ovmalıyız. Soğuk su kan dolaşımını hızlandırdığı için bacakların sıkılaşmasını da sağlar. Her banyo sonrasında da uygun nemlendiriciler sürerek bacaklarımızın nem dengesini korumalıyız.  Krem yerine zeytinyağı ya da badem yağı da kullanabiliriz. Ancak masaj yaparken yukarı doğru masaj yapmalıyız. Bu ciltteki sarkmalara engel olacaktır.

Bacak bakımı için tüyolar

Uygun egzersizlerde bacak sağlığınızı korumak için oldukça etkili olacaktır. Her gün yapacağınız kısa bir yürüyüş idealdir ya da bisiklete binmek. Ancak bunlara vaktiniz yoksa her yere yürüyerek gitmelisiniz. Merdivenleri yürüyerek çıkmalısınız. Her akşam yere sırt üstü uzanıp, bacaklarınız dik bir pozisyondayken pedal çevirme hareketi yapmak da hem bacaklarınızı hem de karın kaslarını çalıştıracaktır.

Fazla ayakta kaldığınız zamanlarda akşam eve gittiğinizde ayak topuğunuzdan başlayarak bütün bacağınıza masaj yapın. Bunun yanı sıra bacaklar için üretilen orta sertlikte fırçalar vardır. Onlardan edinip bütün bacağınızı fırçalamakta oldukça sağlıklı olacaktır.

Son olarak bol su içmenin her şeye faydalı olduğunu hatırlatarak, varise ve selülitlere savaş açmada da sizlere yardımcı olacağınızı hatırlatmak istedim.

Gelen Aramalar

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Copyright © 2015 Moda ve Moda. Tüm Hakları Saklıdır.
Ev Dekorasyonu Magazin. Yemek Tarifleri Moda.